Wymiana opon Tychy

Zajmujemy się wymianą opon w Tychach. Obsługujemy samochody wszystkich marek, zarówno osobowe, jak i dostawcze. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, a wymianą opon zajmują się u nas fachowcy z wieloletnim doświadczeniem w przeprowadzaniu różnorodnych prac serwisowych. Dzięki temu możemy ręczyć za to, że wszystkie usługi zostaną wykonane solidnie i z dbałością o najmniejsze szczegóły.

Gwarantujemy profesjonalną wymianę opon. Ocenimy stan montowanego ogumienia i jego kompatybilność z modelem pojazdu oraz zadbamy o właściwe wyważenie. Przy okazji możemy zaproponować inne usługi, takie jak wymiana oleju.

Kiedy trzeba wymienić opony?

Z biegiem czasu opony ulegają zużyciu. Ich żywotność uzależniona jest od stylu jazdy i ustawień podzespołów. Z wymianą zużytych opon nie powinno się zwlekać, ponieważ pogorszona przyczepność na drodze stwarza poważne zagrożenie dla kierującego pojazdem i innych uczestników ruchu. Jeżeli zauważysz na oponie pęknięcia, przetarcia czy plamy, to znak, że pora odwiedzić nasz salon. Inne objawy uszkodzonych opon to także sparciała guma czy odklejanie się bieżnika.

Nie można również zapomnieć o sezonowej wymianie opon. Wersje letnie i zimowe różnią się konstrukcją i składem. Te pierwsze odznaczają się m.in. większą twardością i mniejszą liczbą lamel. Z tego powodu nie nadają się do jazdy w warunkach zimowych – nie gwarantują dobrej przyczepności na oblodzonej czy ośnieżonej drodze. Z kolei opony zimowe użytkowane w lecie znacznie szybciej się zużywają i gorzej funkcjonują podczas deszczu. Zaleca się wymianę opon na zimowe, gdy średnia dobowa temperatura przez kilka dni jest niższa niż 7°C.

Jeżeli potrzebujesz wymienić opony, serdecznie zapraszamy do wizyty w naszym salonie w Tychach. Zapewniamy bardzo korzystne ceny i sprawną realizację usługi.

P'mix Moto Punkt Auto - Serwis - Części

Kontakt