Wymiana oleju Tychy

Zajmujemy się wymianą oleju w Tychach. Klientom zapewniamy fachową i kompleksową obsługę. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, a do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny – wysoka jakość to nasz priorytet. Świadczona przez nas usługa wymiany oleju obejmuje takie czynności jak m.in. usunięcie starego płynu z miski olejowej, wymiana filtra olejowego oraz napełnienie silnika nowym olejem zgodnie ze wskazaniami producenta.

Powierzając nam wymianę oleju, zyskujesz pewność, że Twoim samochodem zajmą się profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem. Jesteśmy specjalistami w swoim fachu i wszystkie czynności wykonujemy z dbałością o najmniejsze szczegóły, co przekłada się na wysoki standard naszych usług. Gwarantujemy również specjalistyczne doradztwo – chętnie podpowiemy, czy pojazd wymaga wymiany oleju i jak często należy ją przeprowadzać, biorąc pod uwagę sposób, w jaki eksploatowany jest samochód. Obszar naszej działalności jest bardzo szeroki – zajmujemy się także auto detailingiem i przeglądami technicznymi.

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Specjalizujemy się w dynamicznej wymianie oleju w automatycznej skrzyni biegów. Bez systematycznej wymiany oleju przekładniowego nie jest możliwa właściwa praca skrzyni biegów. Z biegiem czasu wskutek eksploatacji pojazdu odkładają się w niej zanieczyszczenia, które skracają żywotność podzespołu i znacząco obniżają jego funkcjonalność.

Dynamiczna wymiana oleju przeprowadzana jest przy użyciu specjalistycznych urządzeń. Podłączone do układu smarowania odprowadzają z niego zużyty płyn i przepompowują nowy. W efekcie możliwe jest niezwykle dokładne usunięcie zanieczyszczeń i nagarów oraz przede wszystkim całkowita wymiana oleju we wnętrzu skrzyni biegów, chłodnicy, przewodach i przekładni hydrokinetycznej. To ogromna przewaga tej techniki nad metodą statyczną. Po jej zastosowaniu bowiem w układzie hydraulicznym skrzyni pozostaje duża ilość starego oleju. Miesza się on z nowym, co negatywnie wpływa na jego właściwości i jakość.

Jak często trzeba wymieniać olej silnikowy?

Regularna wymiana oleju to czynność, której w żadnym razie nie powinno się zaniedbać. Olej ma ogromne znaczenie dla prawidłowej pracy układu smarowania. Do jego głównych funkcji należy m.in. odprowadzanie ciepła i zanieczyszczeń, chłodzenie silnika, zabezpieczanie przed korozją, minimalizowanie tarcia i zmniejszanie oporów pracy silnika. Zbyt rzadka wymiana oleju grozi skróceniem żywotności elementów silnika i wystąpieniem awarii napędu rozrządu.

Częstotliwość wymiany oleju w samochodzie zależy od wielu czynników, w tym modelu auta i wskazań producenta. Równie istotna jest kwestia, w jakiej przestrzeni auto jest eksploatowane i na jakie obciążenia narażone. Zaleca się wymieniać olej co najmniej raz do roku. Jeżeli chodzi o jego rodzaj, powinno się ściśle stosować do zaleceń producenta. Właściwe parametry oleju, takie jak lepkość, są zróżnicowane w zależności od modelu auta, w tym m.in. konstrukcji silnika.

Jeżeli potrzebujesz wymienić olej w Tychach lub pobliskich miejscowościach, serdecznie zapraszamy do wizyty w naszym warsztacie. Zapewniamy profesjonalne wykonanie każdej usługi i atrakcyjne ceny.

P'mix Moto Punkt Auto - Serwis - Części

Kontakt