Serwis klimatyzacji samochodowej Tychy

Prowadzimy serwis klimatyzacji samochodowej w Tychach. Wysokie kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie naszego zespołu stanowią gwarancję profesjonalnego wykonania wszystkich usług. Nasza oferta jest bardzo szeroka – wykonujemy kontrole szczelności układu, zajmujemy się także m.in. odgrzybianiem i dezynfekcją klimatyzacji, przeprowadzamy naprawy i wymianę poszczególnych elementów urządzenia. Dysponujemy zaawansowanym technologicznie sprzętem, dlatego jesteśmy w stanie zapewnić klientom kompleksową obsługę.

Ponadto każdą usługę z zakresu serwisu klimatyzacji samochodowej wykonujemy sprawnie, szybko i terminowo. Zdajemy sobie sprawę, że awaria czy usterka klimatyzacji znacząco wpływa na komfort użytkowania pojazdu, zarówno latem, gdy zapewnia niską temperaturę, jak i zimą, kiedy wykorzystuje się ją do usuwania pary z szyb. Z tego powodu dokładamy wszelkich starań, by naprawy przeprowadzać jak najszybciej tylko jest to możliwe.

Na czym polega profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej?

Przegląd klimatyzacji samochodowej obejmuje takie czynności jak m.in. sprawdzenie ciśnienia, prawidłowości funkcjonowania układu nawiewów i stanu filtra kabinowego. Okresowo przeprowadza się również wymianę filtra kabinowego i czyszczenie (odgrzybianie) układu klimatyzacji w celu usunięcia rozwijających się w niej drobnoustrojów.

Profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej to jednak o wiele więcej niż powyższe działania. W zależności od potrzeb w jego zakres może wchodzić m.in.:

  • kontrola elektroniki pokładowej,
  • wymiana czynnika roboczego,
  • napełnienie czynnika roboczego,
  • ocena wydajności układu klimatyzacji,
  • wymiana osuszacza,
  • kontrola temperatury,
  • sprawdzenie szczelności i namierzenie źródeł nieszczelności,
  • uszczelnienie układu,
  • kontrola odpływu wody z parownika,
  • płukanie układu z zanieczyszczeń.

W naszym serwisie klimatyzacji samochodowej w Tychach przeprowadzamy drobiazgową diagnostykę i podejmujemy się nawet najbardziej skomplikowanych napraw. Działamy kompleksowo – możemy również zaproponować usługi z zakresu wymiany oleju czy opon.

Kiedy warto skorzystać z usług serwisu klimatyzacji samochodowej?

Regularne przeglądy klimatyzacji samochodowej są niezbędne, by utrzymać układ w pełnej sprawności. Kontrola stanu poszczególnych części urządzenia umożliwia wykrycie pierwszych oznak nieprawidłowego działania – dzięki temu można uniknąć wystąpienia poważnej awarii, a tym samym związanych z tym często bardzo dużych wydatków finansowych. Warto też podkreślić, że systematyczne czyszczenie klimatyzacji, a więc usuwanie z niej drobnoustrojów, jest istotne ze względów zdrowotnych.

Do serwisu klimatyzacji samochodowej kierowcy zgłaszają się najczęściej, kiedy zauważą spadek wydajności lub zupełny brak chłodzenia. Inne objawy awarii, które powinny skłonić do wizyty w warsztacie, to także nieprzyjemny zapach stęchlizny wydobywający się z otworów wentylacji i częste zaparowywanie szyb. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być m.in. zabrudzenie filtra kabinowego. Z kolei usterki w funkcjonowaniu kompresora czy wentylatora skraplacza mogą objawić się wzmożonym poziomem hałasu i zwiększonym zużyciem paliwa.

Jeżeli szukasz profesjonalnego serwisu klimatyzacji w Tychach i okolicach, zapraszamy do wizyty w naszym punkcie. Oferujemy atrakcyjne ceny i fachowe doradztwo na każdym etapie współpracy.

P'mix Moto Punkt Auto - Serwis - Części

Kontakt