Geometria kół Tychy

Przeprowadzamy kontrole i zajmujemy się ustawianiem geometrii kół w Tychach. W naszym warsztacie pracują wysoko wykwalifikowani fachowcy, którzy wszelkie prace serwisowe przeprowadzają szybko, sprawnie i co najważniejsze – skutecznie. Wieloletnie doświadczenie i wykorzystywanie zaawansowanego technologicznie sprzętu to gwarancja najwyższego standardu wszystkich usług.

Wskutek eksploatacji pojazdu i związanego z tym zużycia elementów zawieszenia mogą wystąpić nieprawidłowości w ustawieniu geometrii kół. Często są one również wynikiem niewłaściwie wykonanej wymiany opon lub innych prac serwisowych. Rozregulowanie geometrii kół bywa też konsekwencją uszkodzenia, do którego doszło w trakcie wypadku czy najechania w dużą dziurę w nawierzchni.

Niezależnie od przyczyny wystąpienia nieprawidłowości gwarantujemy, że zadbamy o przywrócenie właściwych parametrów geometrii kół w Twoim pojeździe. Przeprowadzamy również okresowe kontrole w tym zakresie, zalecane w celu utrzymania optymalnego poziomu bezpieczeństwa podczas jazdy.

Na czym polega ustawianie geometrii kół?

Na geometrię kół składa się wiele parametrów. Do najważniejszych zalicza się m.in.:

  • kąt pochylenia koła – kąt między płaszczyzną a pionem koła,
  • zbieżność – położenie kół przednich i tylnych względem siebie,
  • kąt wyprzedzenia osi sworznia zwrotny – kąt między osią sworznia a prostą pionową koła,
  • kąt pochylenia osi sworznia zwrotnicy – kąt między sworzniem zwrotnicy a prostą pionową koła.

Przywrócenie właściwej geometrii kół wykonywane jest ściśle według danych fabrycznych producenta, które różnią się w zależności od modelu auta. Wykonanie pomiarów i ustawienie prawidłowych parametrów wymagają zastosowania specjalistycznych i precyzyjnych urządzeń. W naszym warsztacie dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który jest gwarancją rzetelnego wykonania każdej usługi – zarówno z zakresu geometrii kół, jak i wymiany opon czy oleju.

Dlaczego właściwa geometria kół jest tak ważna?

Nieprawidłowa geometria kół znacząco obniża poziom bezpieczeństwa kierowcy i innych uczestników ruchu drogowego. Przede wszystkim powoduje utrudnienia w prowadzeniu pojazdu – samochód nie utrzymuje prawidłowego toru w trakcie jazdy wprost, może ściągać w jedną ze stron. Zmniejsza to również komfort użytkowania auta, ponieważ kierujący jest zmuszony do ciągłego korygowania ustawienia kół kierownicą. Ponadto niewłaściwie ustawiona geometria kół wydatnie przyspiesza proces zużycia opon, a także elementów zawieszenia i układu kierowniczego. Powoduje też dodatkowe opory podczas jazdy, które z kolei skutkują zwiększonym spalaniem.

Z tego powodu niezwykle istotne jest, by kontrolę geometrii kół przeprowadzać regularnie – przynajmniej raz do roku. Dzięki temu można w porę wychwycić ewentualne usterki i szybko zareagować, a tym samym nie dopuścić do poważnej awarii, która mogłaby doprowadzić do wypadku czy kolizji. Geometrię kół powinno się również niezwłocznie sprawdzić, jeżeli zauważy się opóźnione reakcje pojazdu na ruchy kierownicą, zarejestruje dźwięk popiskiwania opon w trakcie pokonywania zakrętów czy odnotuje szybkie zużywanie się opon. Ponadto zaleca się, by kontrole geometrii kół przeprowadzić po naprawach i innych ingerencjach w układ kierowniczy i zawieszenia.

Jeżeli szukają Państwo profesjonalnej firmy świadczącej usługi z zakresu geometrii kół w Tychach, zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy dodatkowych informacji.

P'mix Moto Punkt Auto - Serwis - Części

Kontakt