W jaki sposób można zostać kierowcą taksówki?

Zawód taksówkarza daje dużą swobodę i samodzielność. W każdej chwili można podjąć decyzję o tym, że będzie się wozić ludzi, lub ustawi sobie małą przerwę. Jest to bardzo elastyczny zawód przede wszystkim dla młodych osób, które chcą poświęcić trochę czasu w ciągu dnia dla swojej rodziny i dorastających dzieci, a wieczorami jeździć na taksówce i zarabiać na podwożeniu ludzi z klubów do domu czy z restauracji. Możliwości i okazji jest bardzo dużo, dlatego coraz częściej młodzi ludzie ubiegają się o licencję.

Ogólnie licencja taxi Warszawa nie jest aż tak prostą sprawą do wykonania. Wcześniej trzeba przejść dosyć długą drogę, która bardzo często odstrasza młode osoby, ponieważ nie są przyzwyczajone do biurokracji. Dlatego nie wystarczy, że wykona się kurs taxi Warszawa, ale wcześniej trzeba dopilnować szereg różnych spraw. Mówi nam o tym Pan Mikołaj, który w miesiąc ubiegał się o przyznanie licencji.

„Prawdę mówiąc myślałem, że wybór odpowiedniego auta będzie największym problemem przy przebranżowieniu się na taksówkarza, ale wtedy dopadła mnie proza polskiego biurokractwa. Na początek musiałem udowadniać, że skończyłem 21. rok życia, nigdy nie byłem karany i jestem zdolny do prowadzenia samochodu. Lekarz medycyny pracy, psychotesty i tak dalej i tak dalej.. Następnie zakładanie własnej działalności, dokumenty od auta i dopiero wtedy mogłem zapisać się na kurs taxi Warszawa, który trwał dwa dni. Po nim egzamin, który wymagał ode mnie przygotowania, aż wtedy dopiero mogłem ubiegać się o licencję. Miałem szczęście, ponieważ termin egzaminu jak i samego kursu był praktycznie dostępny od zaraz, dlatego trwało to bardzo krótko”.

Ale nie zawsze aż tak źle wygląda przygotowanie do zawodu. Są inne aktywności, które wymagają znacznie trudniejszego przygotowania niż tylko kurs taxi Warszawa i przedstawienie odpowiednich dokumentów. Z drugiej strony to nawet dobrze, że aż tyle testów muszą przejść nowi kierowcy taksówek, w końcu będą oni rozwozić ludzi i przez dany odcinek ich życie będzie w rękach taksówkarza. Dlatego chociażby z tego punktu widzenia warto okazać nieco starań, by otrzymać licencja taxi Warszawa. A prawdę też mówiąc, jeżeli ktoś bardzo pragnie zostać kierowcą, taka droga nie będzie dla niego problemem. W końcu urzędy nie wymagają całej biografii i historii, tylko kilka dokumentów, które można otrzymać od zaraz.

Dlatego przejdźmy od początku. Pan Mikołaj dużo już wyjaśnił, ale zabrakło jeszcze kilku drobnych szczegółów. Osoba, która chce być kierowcą taksówki naturalnie musi posiadać ważne prawo jazdy oraz ukończone 21 lat. Następnie przedstawić dokumentacje z sądu, że nigdy nie była karana wyrokiem prawomocnym za zbrodnie przeciwko zdrowiu i życiu innych osób. Potrzebne są też dokumenty od lekarza medycyny pracy, auto, które będzie spełniać funkcję taksówki, jego ważne badania techniczne i ubezpieczenia. Dopiero mając taki komplet i własną działalność gospodarczą, można się wybrać na dwudniowy kurs taxi Warszawa. Podczas takiego spotkania uczony się nie tylko o taryfikatorze, zasadach pierwszej pomocy czy poruszaniu się po mieście. Po zdanym egzaminie, kandydat powinien się ubiegać o licencję na określony samochód oraz rejon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: