Renowacja ulubionego fotela – jak to zrobić?

Masz swój ukochany fotel, który towarzyszy ci od lat i przeżył już z tobą wiele przeprowadzek? Chociaż troszczysz się o niego, z pewnością po tak długim czasie nie wygląda już zbyt dobrze. Gdy stosowanie środków czyszczących nie pomaga, a materiał zaczyna pękać, w takim przypadku warto pomyśleć o profesjonalnej renowacji.

Meble można tapicerować samodzielnie. Wszystkie potrzebne do tego celu materiały oraz narzędzia można zakupić w sklepach tapicerskich, także w Internecie. Do dyspozycji jest wiele różnych materiałów, między innymi welur, skóra, materiały żakardowe, które dostępne są w rozmaitych zachwycających kolorach i wzorach, dlatego też można odmienić fotel i sprawić, że będzie pasować do nowej aranżacji wnętrza. Niemniej jednak tapicerowanie mebli samodzielnie wymaga czasu oraz cierpliwości, a także zdolności manualnych, aby efekt mógł być zadowalający.

Tapicerowanie fotela w zakładzie

Jeżeli chcesz jednak mieć pewność, że twój fotel będzie wyglądał naprawdę olśniewająco, w takim przypadku pomoże ci w tym profesjonalny zakład tapicerski, który specjalizuje się w tego rodzaju czynnościach. Nie tylko będzie można w nim zlecić usługę wymiany tapicerki na nową, ale również wymianę gąbek na siedzeniach i oparciach, gdy są już zniszczone, poza tym w wielu zakładach można zamówić usługę renowacji elementów drewnianych, na przykład nóg w fotelu czy podłokietników.

Ile zapłacisz za usługę? Zasadniczo ceny tapicerowania mebli nie są aż tak wysokie, niemniej jednak wszystko zależy od wybranych materiałów, wielkości fotela oraz od jego kształtu. W przypadku elementów drewnianych, można zlecić dodatkowe usługi ich renowacji. Zwykle trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 200-500 złotych. Najlepiej wysłać zapytania ofertowe do kilku firm tapicerskich, aby otrzymać wstępną wycenę.

Zatem jeżeli twój ulubiony fotel nie wygląda już najlepiej, w takim przypadku pomyśl o skorzystaniu z usług tapicerskich. Możesz odebrać całkowicie nowy mebel, który będzie wyglądał perfekcyjnie w każdym calu!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: