Kolejna generacja BMW serii 3

9580671Marka BMW już niedługo może powrócić na pierwsze miejsce w klasie samochodów compact executive, które straciła na rzecz nowego Mercedesa klasy C. Wszystko to za sprawą kolejnej generacji BMW serii 3. Szczegóły ujawnione przez Autocar wskazują na to, że rewolucje wprowadzone do nowego samochodu pozwolą stać mu się wszystkim dla wszystkich.
Już po wyglądzie samochodu możemy zauważyć, że BMW zrobiło krok w przeciwnym kierunku niż do tej pory w kwestii designu. Poprzedni dyrektor Chris Bangle wierzył, że najlepszym pomysłem jest kompletne odmienienie każdej kolejnej generacji samochodu. Czy jego następca Adrian van Hooydonk będzie kontynuował tą filozofię przekonamy się, gdy zobaczymy ostateczną wersję nowej „trójki”. Jedyne, czego możemy być pewni to, to, że nowe BMW będzie miało zdecydowanie poprawią aerodynamikę dzięki wykorzystaniu czegoś, co nazywa się „powietrzną kurtyną”.
Ważną sprawą dla nowego BMW będzie również sprostanie obecnym wymogom związanym ze spalaniem. BMW zamierza uporać się z tym problemem za pomocą swojego flagowego systemu EfficientDynamics. Niektóre wersję mają zostać wyposażone również w system odzyskiwania energii kinetycznej doskonale znany nam z bolidów F1.
Ważną kwestią już nie tylko w życiu codziennym, ale także w motoryzacji jest Internet, dlatego też w nowym BMW 3 sprawdzenie zagęszczenia ruchu na drodze, którą zamierzamy się poruszać nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.
Nie posiadamy niestety obecnie informacji na temat silnika, w jaki wyposażone zostanie owe BMW wiemy natomiast, że otrzyma 8-mio biegową, automatyczną skrzynię, co może wskazywać na to, że w kwestii silnika zostanie bardzo pozytywnie zaskoczeni.

[nggallery id=115]

Oznaczone , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: