Jak sprawdzają się opony wielosezonowe zimą?

Kierowcy zastanawiają się czy warto kupować opony wielosezonowe i czy to ma jakikolwiek sens. Zmienianie opony na zimę i na wiosnę jest uciążliwe. Jeszcze gorzej jest, jeśli nie mamy, gdzie takich kół przechowywać, a w bloku, piwnicy boimy się, że ktoś może nam je ukraść.

Zalety opon wielosezonowych

Jak już zostało wspomniane wyżej brak przechowywania i zmieniania. Kierowca nigdy nie będzie zaskoczony, że spadł śnieg albo, że nagle zrobiło się bardzo ciepło. To przecież wielkie ryzyko jest, jeśli szybko zmienia się temperatura, bo w warunkach zimowych opony letnie w większości po prostu nie nadają się do jazdy. To samo będzie latem, kiedy opony zimowe bardzo szybko się zdzierają i trzeba będzie je wymieniać na nowe. Opony wielosezonowe bardzo dobrze sprawdzają się u kierowców, którzy wiele kilometrów nie robią w skali roku. Nie posiadają wyścigowych samochodów, którymi poruszają się po trasach bardzo szybko. Jazda w mieście na takich oponach jest bardzo dobrym rozwiązaniem, dlatego wielu kierowców się na to decyduje. Fachowcy mówią, że o wiele lepszym rozwiązaniem będzie zakup drogich opon wielosezonowych niż tanich zimowych, które również nie mają zbyt dobrej przyczepności i właściwości jezdnych.

Wady opon wielosezonowych

Tak naprawdę nie jest łatwo znaleźć jakieś wady, które ma ten rodzaj opon. Jeśli ktoś jeździ bardzo szybko i w trudnym terenie, to zapewne bezpieczniej będzie wydać dużo pieniędzy na opony zimowe. Pamiętać jednak należy o tym, że trzeba wybierać sprawdzonych producentów. Opony wielosezonowe nie we wszystkich warunkach dobrze się spisują, dlatego trzeba mieć to na uwadze. Ich guma jest przystosowana do zimy i lata, a jak wiemy z doświadczenia nie ma czegoś takiego, co by było aż tak uniwersalne.

Kupowanie opon

Na pewno warto się zainteresować oponami wielosezonowymi zwłaszcza, że większość z nas jeździ na krótkich odcinkach, a jedynie wyjazd wakacyjny należy do tych długich. Nie oszczędzajmy jednak na oponach, bo to może się na nas zemścić i ostatecznie trzeba będzie wrócić do dwóch kompletów opon.

Sprawdź ofertę promo-opony.pl – zimowe i wielosezonowe opony każdej marki, szybka realizacja, niskie ceny.

Oznaczone , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: