By robić wrażenie

Miłośnicy samochodów przykładają bardzo dużą uwagę do odpowiedniej pielęgnacji samochodu. Mniejsze lub większe cacko dla wielu osób jest spełnieniem marzeń i potrafią spędzać długie godziny na kolejnych procedurach oraz wydawać spore pieniądze na dedykowane kosmetyki. A wszystko po to, by zakonserwować wszystkie elementy i dodać im najpiękniejszy blask.

O auto trzeba dbać

Można oczywiście robić podstawowe zabiegi pielęgnacyjne w zaciszu garażu, ale warto raz na jakiś czas skorzystać z usług profesjonalistów. Coraz popularniejszy staje się proces czyszczenia, polerowania i woskowania auto detailing. Warszawa w pewien sposób jest liderem w tej stosunkowo świeżej branży. Warto pamiętać, że cały szereg różnego rodzaju czynności na zewnątrz i wewnątrz samochodu ma za zadanie przede wszystkim poprawić wygląd auta oraz przedłużyć trwałość lakieru. Niektórzy specjaliści podkreślają nawet, że po takim zabiegu samochód wygląda lepiej niż po opuszczeniu salonu. Auto detailing przede wszystkim przyciąga uwagę też do samochodu, który pierwszą młodość ma już za sobą. W ten sposób podkreśla jego niewątpliwe walory.

Najważniejsze procesy

Pasjonaci kosmetyki samochodowej doskonale wiedzą, że podstawą wszystkich zabiegów jest dokładne umycie i oczyszczenie auta. W ten sposób pozbędziemy się luźnych zanieczyszczeń oraz tych przyczepionych do lakieru. Czyszczenie pomaga usunąć plamy, odbarwienia czy oksydacje. Żeby usunąć te najtrudniejsze, najczęściej sięga się po glinki, które niwelują pozostałości smoły i zanieczyszczenia metaliczne. Odpowiednio przygotowaną nawierzchnię się poleruje, czyli usuwa się z lakieru różnego rodzaju wżery, rysy oraz plamy za pomocą gąbki i pasty polerskiej. Ich dobór jest oczywiście uzależniony od tego, w jakim stanie jest samochód. Trzecim etapem – tym najbardziej atrakcyjnym wizualnie jest woskowanie. Odpowiednie preparaty, które powstają na bazie wosków, polimerów, żywic i silikonów, nadają lakierowi blask, wzbogacają kolor oraz uszlachetniają samochód.

Detailing to szereg zabiegów, które mają doprowadzić pojazd do doskonałego wyglądu oraz zakonserwować wrażliwe elementy karoserii. Dzięki specjalnym powłokom będzie ona przede wszystkim odporna na działanie deszczu, słońca, kurzu i błota. Dodatkowa warstwa, która oddziela lakier i szyby od wszystkich szkodliwych czynników zewnętrznych, sprawia, że kolejne zabiegi będą prostsze do wykonania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: